גירושין בשיתוף פעולה, אפשר ?  |  חנות עטים ומתנות  |  

 

 
אתר מאמרים
מקצועייםפורטל ע
ורכי הדין הגדול בישראל

 

 

התחברות לחברים

מונה:


דף הבית >> גירושין בשיתוף פעולה
גירושין בשיתוף פעולה          
 

 


 
                                  

אוריה זמיר
יועץ מוסמך - גירושין בשיתוף פעולה (IACP) 
מגשר משפחה / גירושין, עסקי וקהילתי
יועץ נישואין ומשפחה רבני ואזרחי
בורר כהלכה ואזרחי - משפטן הלכתי (משפט עברי)

050-4846136

קליניקות : חולון, גבעת שמואל, אשדוד וירושלים.
 
גירושין בשיתוף פעולה (בהסכמה) - Collaborative Divorce
להתגרש אפשר גם אחרת,
(
צפו בסרטון הסבר על "גירושין בשיתוף פעולה" בתחתית העמוד)

אפשר לעשות זאת בהסכמה ולא בכפיה, עם ליווי ותמיכת אנשי מקצוע, במישור הכלכלי והנפשי, עם מתן תמיכה מקצועית לילדים. באופן שקולכם ישמע ואתם תהיו הציר המרכזי לפתרון, ולא עורכי הדין והשופטים, או הדיינים. אפשר "לפרק את החבילה" בזמן קצר יותר ובעלות נמוכה יותר באופן משמעותי.

אפשר לפרק את החבילה, תוך "הורדת גובה הלהבות" בין בני הזוג, תוך ליבון הרגשות והצרכים של כל הנוגעים, באופן כזה שהחיים שלאחר הפירוק יהיו סבירים ולא בבחינת גיהינום, ושהקשר שמחוייב המציאות (ילדים משותפים,רכוש משותף שלא ניתן לחלוקה בהווה לכד') יהיה סביר ומאפשר חיים טובים לכם ולילדים,

רקע כללי ומשפטי

 
תחום דיני משפחה רחב ומגוון, ועוסק בין היתר, בענייני יוחסין, הורות, נישואין וגירושין, מזונות, משמורת ילדים, חלוקת רכוש וכן בחובות הנובעים מהמעמד המשפחתי.

מטבע הדברים, תחום דיני המשפחה מתמקד בסכסוכי גירושין הנוגעים לפירוק התא המשפחתי. על כן, תחום זה מורכב ביותר, ונדרשת התמצאות נרחבת ומעמיקה על מנת למזער נזקים עד כמה שניתן בדרך לחיים חדשים.

במערכת המשפט הישראלית, לבתי הדין הרבניים קיימת סמכות בלעדית וייחודית לדון בענייני נישואין וגירושין. ביתר הנושאים קיימת סמכות שיפוט מקבילה הן לבתי המשפט לענייני משפחה והן לבית הדין הרבני. בעקבות קיומן של מספר מערכות שיפוט, הופך תחום זה למורכב ומסובך, המצריך ידע וניסיון משפטי מקצועי.

בשל הבדלי הגישות בין שתי מערכות המשפט – הדתית והאזרחית-חילונית, חשוב ביותר לדעת לנהל  את ההליך בצורה נכונה ומושכלת. קיימים מקרים בהם תהיה עדיפות להגשת התביעה בבית הדין הרבני, בעוד שבמקרים אחרים תהיה עדיפות להגיש את התביעה בבית משפט לענייני משפחה. במצבים אלו, בשל קיומן של שתי מערכות שיפוט מקבילות בנושאים מסוימים, נוצר מנגנון של "מירוץ סמכויות" אשר מניע כל אחד מבני הזוג להזדרז ולפנות לערכאה השיפוטית המתאימה לו ואשר תיצור לו יתרון, שכן, ערכאה זו קונה גם את הסמכות לדון בעניין.

בפירוק התא המשפחתי, מונחים על הכף עתידם של בני הזוג ובמקרים רבים גם עתידם של הילדים, ולכן קיימות השלכות משמעותיות ביותר על ניהול הליך נכון. יש לקחת בחשבון את העובדה שחלק מהמשפחות נשארות בקשר, ועל כן חשוב לדאוג לעתידם ולזכויותיהם של הילדים תוך מזעור הנזקים עד כמה שרק ניתן.
בהליך קצר, אכפתי ויעיל ביותר, אנשי טיפול ועורכי דין שעברו הכשרה מיוחדת, מסייעים לבני הזוג לסיים את הנישואין עם מינימום נזק ובצורה שתאפשר המשך שיתוף פעולה בעתיד. הצוות המקצועי עובד בתיאום מלא ליצור תקשורת ולפתור בעיות, תוך מתן ייעוץ ותמיכה לכל חברי התא המשפחתי. ההליך מתבצע מחוץ לכותלי בית המשפט ולבני הזוג שליטה מלאה בפרטי ההסכם.איך זה עובד ??

כל אחד מבני הזוג בוחר עורך דין ומטפל משפחתי מוסמך שעומדים לצדו לאורך התהליך. שילוב של עורך דין ויועץ אישי מספק הגנה משפטית, ייעוץ לטובת המשפחה ותמיכה רגשית. קיימת אופציה שמומחה ניטרלי יפגוש את הילדים ויביא את קולם לתהליך הפרידה. גם בני הזוג וגם אנשי המקצוע מחוייבים לתקשורת כנה ופתוחה, והכל נעשה בתיאום מלא בין חברי הצוות המקצועי.

ההליך מבוסס על הסכם כתוב בין בני הזוג והצוות בו מתחייבים כולם לפעול לגיבוש הסכם מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה של הפסקת ההליך ע"י אחד מהצדדים, שני עורכי הדין מחויבים לא לייצג את הצדדים בהליך משפטי. כך כולם מסורים להשגת הסכם. כל האנרגיה מכוונת למציאת פתרונות המספקים את צרכי שני הצדדים. אין פניות לבית משפט ואין איומים בפניות לבית משפט (אלא רק לאישור ההסכם בסיום התהליך). בני הזוג נהנים מחיסיון מלא: כל מה שנאמר לא יוכל לשמש כראיה או עדות בבית משפט. דבר זה מקל על הצדדים לפעול בגילוי מלא ולהתמסר למציאת פתרונות יצירתיים.

מעורבות הצוות הרב-מקצועי יוצרת הליך יסודי, יעיל ותומך לבני הזוג. צרכיהם הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים מקבלים מקום ומענה. התהליך מהווה מסגרת תומכת ובטוחה, ועל כן סיכויי ההצלחה של הליך הגירושין בשיתוף פעולה גבוהים ביותר.  
 

התהליך זול יותר מהאפשרויות האחרות, מהיר יותר, "נקי" יותר, משאיר פחות משקעים רגשיים, מאפשר את "החיים שאחרי", בריא יותר לילדים, מכיל ותומך בכל בני המשפחה.
גירושין בשיתוף פעולה, הוא תהליך של "win win", שאין בו מפסידים.

 

זה הזמן לעשות את במעשה הנכון,
התקשרו לאורי"ה עוד היום ! ! !
 
4846136 - 050       
 
 
 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
+ שלח משוב

                                                   הוספה למועדפים  |  הפוך לעמוד הבית  |  מפת האתר   | |

[חזור למעלה]

 

אורי"ה   זמיר     -     מכון   אפ"ק     -     בית  מדרש 

לייבסיטי - בניית אתרים